KRONOS TOHUM ZİRAAT LİMİTED ŞİRKETİ; yerfıstığı ile ilgili  daha verimli ve daha kaliteli yeni çeşitlerin ıslahı, bu çeşitlerin tohumluklarının en iyi şartlarda üretilmesi, depolanması, hazırlanması ve sertifikalı tohum olarak üreticinin hizmetine sunulması amacı ile kurulmuş bir şirkettir.

KRONOS TOHUM ZİRAAT LİMİTED ŞİRKETİ yeni çeşitlerin geliştirilmesi ile ilgili olarak; ülkemizde bulunan konusunda en donanımlı bilim insanlarıyla birlikte çalışmaktadır.

    Dolayısıyla 1980 den beri  ülkenin ve bölge tarımının içinde, ülkenin ve bölgenin son 40 yıllık sürecine tanıklık etmiş ve bu süreçte her zaman örnek ve önder olmuş bir tecrübenin eseridir.

Paydaşlarımızla birlikte üretken, bereketli ve bol kazançlı bir gelecek planlıyoruz.

Gerçekleşmesi dileğiyle.

Selam ve saygılar sunuyuyoruz.

KRONOS TOHUM ZİRAAT LİMİTED ŞİRKETİ; olarak temel hedefimiz; bölgemiz ve ülkemiz için oldukça önemli bir yere sahip olan yerfıstığı tarımına öncülük ederek, kısa vadede bölgemizde, uzun vade de ülke çapında, üreticilere verimli ve kaliteli tohum ve yenilikçi çözümler sunan lider bir şirket olmaktadır.

            Ekibimizin yoğun olarak yürüttüğü AR-GE çalışmaları ile yenilikçi çözümler üreteceğiz. Devam eden ıslah çalışmalarımız ile daha verimli ve yüksek kalitede milli tohum çeşitleri geliştirerek bölgemizde ve ülkemizde yer fıstığı tarımında fark yaratmak istiyoruz.

Tohumun ekilişinden hasada kadar geçen tarla üretimi aşamasında ve hasat sonrası üreticilerin yanında olacağız.

            Bilgi ve fikirlerimizi açıkça ifade ederek üreticiler ile paylaşacağız.

Düzenleyeceğimiz toplantı ve seminerler ile üreticiler ve sektörün diğer paydaşları ile her zaman ve her aşamada bilgi alışverişi ve işbirliği yapmayı planlıyoruz.

Firmamız her zaman dinlemeye, öğrenmeye ve öğretmeğe hazırdır.

Firmamız her zaman alanında uzman kişiler ile çalışmalarını yürütecektir.